گل آرایی ماشین عروس این روز ها به یکی از دغدغه های عروس و دامادها تبدیل شده، در گذشته برای بردن عروس به خانه داماد از اسب استفاده می شد که آن را با تزئینات بافته دست تزئین می کردند. اکنون ماشین ها جای اسب را گرفته اند. پیش ترین ها بدین صورت بود که برای راهی کردن عروس خانم به خانه ی بخت ، طبقه ی اشرافی جامعه از اسب سفید با کالسکه استفاده می کردند ولی این روزها دیگر این چنین نیست و ماشین های گران قیمت و میلیاردی مثل بی ام و ، بنز ، لیموزین و جای کالسکه و اسب سفید را گرفته اند.

ماشین عروس اتومبیلی تزیین شده و گل آرایی شده است که داماد به وسیله آن عروسش را به خانه رویاهای شان می برد. در این سنت که از رسومات عروسی ایرانی می باشد خانواده ها، دوستان و فامیل عروس و داماد هم حضور فعالی دارند و با بوق زدن ماشین عروس را تا منزل داماد همراهی می کنند. اما گاهی در این میان عروس و دامادهایی را می بینیم که دوست دارند از ماشین های عتیقه و کالسکه استفاده کنند. برای برگزاری مراسم عروسی علاوه بر تشریفات عروسی بخش مهم دیگری هم هست که هر روز هم ایده های جدیدتری برای تزئین آن اجرا می شود و باید مورد توجه قرار گیرد که در این شب بخصوص تشریفات عروسی شان تکمیل باشد و سوار ماشینی عجیب، قدیمی یا بسیار گران قیمت بشوند. درست در نقطه مقابل کسانی که معتقدند که آدم یکبار عروسی می کند و هر چه این جشن تجملاتی تر برگزار شود بهتر است، افرادی هم هستند که تجملات را نمی پسندند و با ماشین های معمولی به خانه بخت می روند.

هنگامی که ماشین را برای گل آرایی می برید حتما به یاد داشته باشید که رنگ غالب ماشین و رنگ گل ها بهتر است که با هم مخالف باشند مثلا اگر ماشین سفید رنگ است به هیچ وجه با گل های سفید تزیین نکنید در عوض گلهای رنگی نمای ویژه ای به آن خواهند بخشید و یا بر عکس اگر ماشین عروستان دودی رنگ و تیره است از گل های روشن و ملایم همانند سفید و صورتی استفاده کنید و یا مثلا اگر ماشین نقره ای دارید گل هایی به رنگ زرشکی یا قرمز کار فوق العاده ای از آب در می آید. در این زمینه  اگر ماشین شما مشکی رنگ است جدا از زدن گل های یک دست سفید اجتناب کنید چرا که این کار ماشین شما را شبیه ماشین مراسم تدفین می کند. اگر لباس عروس بسیار بلند و پرچین و دنباله دار است، بهتر است ماشین عروس اندکی جادارتر انتخاب شود تا لباس عروس چروک نشود. برای تزیین و گل آرایی ماشین عروس، گل های درشت جلوه بهتری دارند و نمای بهتری به ماشین می دهند؛ در صورتی که برای گل های کوچک چنین چیزی صادق نیست

تقریباَ از هر چیزی برای تزیین ماشین عروس می‌شود استفاده کرد به شرط آنکه بدنه ی ماشین صدمه ای نزند،برای مثال استفاده از چسب مایع و قطره ای و یا اسپری رنگ و چیزهایی از این قبیل درست نیست. در صورتیکه برنامه دارید ماشین عروس را با نقاشی تزئین کنید بهتر است از رنگ های موقت که به راحتی پاک می‌شوند استفاده کنید، البته این مسئله را هم در نظر بگیرید که در صورتیکه هوا ابری است و یا احتمال بارش باران هست دور نقاشی را کلا خط بکشید.

مروزه آرزوی دخترها از کالسکه و اسب سپید به ماشین های مدل بالا و یا کلاسیک تغییر کرده است. اگر خودرویی ندارید به موسسات کرایه ی اتومبیل مراجعه کنید. این موسسات خودروهایشان را به صورت ساعتی و یا روزانه در اختیار شما قرار می دهند.

باید در انتخاب ماشین عروس و گل آرایی آن، برخی نکات را مد نظر بگیرید تا استرس شما در هنگام عروسی تان زیاد نشود و این شب تکرار نشدنی را با مشکل روبرو نکنید. اگر قصد کرایه ی ساعتی دارید، حتما یک زمان اضافی نیز در کرایه ی آن در نظر بگیرید و فکر بدقولی های میهمانان، عکاس، آرایشگر و حتی ترافیک را بکنید تا برای تحویل آن اضطراب نداشته باشید. در صورتی که می خواهید یک اتومبیل قدیمی و عتیقه را سفارش دهید، حتما فکر خراب شدن آن را بکنید، بسیار پیش آمده که ماشین عروس گل زده را با جرثقیل به تعمیرگاه برده اند. در صورتی که برای اجاره ی این ماشین ها اصرار دارید، حداقل بهتر است راننده ی مخصوص خود اتومبیل را نیز با خودتان ببرید، تا اگر مشکلی برای ماشین پیش آمد او با زیر و بم ماشین آشنا باشد و بتواند کمک تان کند. اگر از آن دسته عروس و دامادهایی هستید که حساب جیب تان را دارید، بهتر است از ماشین خودتان استفاده کرده، و یا اگر وسیله نقلیه ندارید، می توانید ماشین بستگان نزدیک تان را برای یک شب به امانت بگیرید.

هزینه ی کرایه ی ماشین عروس
ماشین های عروس اگر امروزی بوده و بنز و BMW باشند، حدودا از شبی ۵۰۰-۴۰۰ هزارتومان شروع میشود . برخلاف تصور خیلی ها که ماشین های کلاسیک و قدیمی را بیشتر دوست دارند، باید اضافه کرد که قیمت این ماشینها خیلی بالاتر است. البته موسسات خدماتی مجالس خودشان تزئین ماشین را هم قبول میکنند، که در آن صورت باید چیزی حدود ۶۰۰ هزار تومان به بالا در نظر گرفت. این قیمت هایی است که خدمات مجالسی ها می گیرند.

برای تزئین یک ماشین عروس چقدر پول می دهید؟
تزئین کردن ماشین عروس بستگی به فصل و مناسبت و محله گل فروشی دارد. گل، گل است و شمال و جنوب تهرانش فرق نمی کند. این که گل فروش با سلیقه باشد، مسئله ای بسیار مهم است و ربطی هم به هیچ جای ایران ندارد البته گل فروشی های معروف و شمال شهری طبعا پول بیشتری دریافت می کنند. در اعیاد و مناسبت می شود. در نتیجه تعرفه تزئین ماشین عروس ها فرق می کند و قیمت بالاتر می رود. قیمت تزئین ماشین های عروس، از ۴۰ – ۵۰ هزار تومان شروع می شود تا دو میلیون تومان.

تزئین ماشین عروس، کاملا سلیقه ایست و به راحتی می توان هزینه اش را پایین آورد.قیمت متوسطی که آرایی ماشین عروس می پردازند، چیزی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است.


اگر در فصل تابستان ازدواج می کنید، زحمت گل زدن به ماشین را به خودتان ندهید و بیهوده برای آن هزینه نکنید، زیرا گل ها در درجه دمای فصل تابستان در مدت نیم ساعت پلاسیده می شوند و گل های پلاسیده و پژمرده اصلا ظاهر زیبایی ندارند.
به جای آن می توانید با روبان و یا تور ماشین تان را تزئین کنید. کمی ابتکار به خرج دهید. مثلا ماشین تان را با تور ماهیگیری و انواع صدف و ستاره ی دریایی تزئین کنید.

سراغ گل های گران نروید
ماشین عروس را به راحتی می توان با استفاده از گل های ارزان تر که زیبا هستند، با سلیقه شخصی تزئین کرد . فقط در این کار، باید به هارمونی رنگ ها دقت داشته باشیم و اینکه گل ها را متناسب با رنگ ماشین انتخاب کنیم. هر گلی درجه یک، دو و سه دارد . گل های هلندی و تایلندی معمولا گران قیمت هستند. ارکیده، گران ترین گلی است که در تزئین ماشین های عروس به کار می رود، که از شاخه ای ۳-۴ هزار تومان شروع می شود تا ۳۵ هزار تومان. اکثر عروس و دامادها برای تک بودن تزئین ماشین شان گل ارکیده را انتخاب می کنند.

رنگ بندی گل ماشین
اگر می خواهید ماشین عروس تان کار دست خود تان باشد (یعنی با سلیقه عروس و داماد باشد)، باید به این نکته توجه داشته باشید که چه رنگ هایی را کنار هم می گذارید گاهی نگاهی به فصل هم می تواند ایده ای به شما بدهد. هارمونی رنگ ها را بشناسید. تزیین ماشین عروسی باید با تزئین ماشین نامزدی فرق داشته باشد. می توان برای مراسم نامزدی که مراسمی خودمانی تر و ساده تر است، از تزئین های تور و پاپیون استفاده کرد که خیلی هم زیبا هستند. در میان این تزئین ها هم می توان از گوی های رنگی براق یا گل به تعداد کم استفاده کرد .

بهترین رنگ برای ماشین عروس
معمولا بهترین رنگ برای ماشین عروس سفید است . زیرا تم عروسی اغلب سفید است و رنگ سفید سمبل عروس است. هنگام سفارش گل برای ماشین تان، توجه داشته باشید که، جلوه ی بیش تر رنگ ماشین و رنگ گل ها باید با هم متضاد باشند.

مثلا اگر رنگ ماشین سفید است، گل سفید روی آن نزنید. بلکه انواع گل های رنگی بر روی آن، جلوه ی بیش تری خواهند داشت. اگر ماشین تان دودی است؛ بهتر است از گل هایی با رنگ های ملایم و روشن مثل صورتی یا سفید استفاده کنید . اگر ماشین تان نقره ای است، گل هایی با رنگ زرشکی، قرمز و جلوه ی دیگری به آن می دهد. هم چنین اگر ماشین تان مشکی است، به هیچ وجه با رنگ سفید یکدست آن را گل نزنید زیرا شبیه به ماشین های مراسم تدفین می شود.


مشخصات

تبلیغات

کسب درآمد

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم و سریال BTS & ARMY آشنایی با تور های مسافرتی سئو و ادوردز بازار بزرگ پودر ایران پیراهن مبل سایه حجت الاسلام و المسلمین ایزدخواه دانلود خلاصه کتاب montanet طراحی سایت-سئو سایت فروش عمده لباس زنانه